Arrita të zbuloj atë çfarë unë dua

0

Irsa Golemi është një vajzë gjashtëmbëdhjetë vjeçe nga Shkodra, Ajo është një talente e aktrimit dhe që e vogël është e fokusuar te kjo fushë e bukur. Ajo mori pjesë në aktivitete të ndryshme, e ndër më të rëndësishmet ishte “Mos harro kurrë se të dua”, ku luajti rolin e vajzës jetime, po ashtu “Pranvera nuk vritet”, në rolin e vajzës së ngujuar. Përveç në aktrim, Irsën e shohim edhe në rolin e gazetares, si korrespondente e emisionit “Troç” në RTSH dhe në përgatitje të një emisioni kulturor në Radio Shkodër. Ajo së fundmi është duke i përkushtuar kohë edhe muzikës

Intervistoi: Shtjefën Ujkaj

Më gjerësisht mund ta lexoni në numrin “851” të revistës Koha Javore

Share.

Leave A Reply