Statusi i komunës në fokus të takimit me zyrtarët lokalë

0

Tuz- Ministri për të Drejtat e Njeriut dhe të Pakicave në Mal të Zi Mehmet Zenka i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij, ka vizituar këtë fillim javë Komunën Urbane të Tuzit, ku është pritur nga kreu i kësaj komune Abedin Axhoviq, nga ai i kuvendit Fadil Kajoshaj dhe punonjës të tjerë të administratës lokale.
Ministri Zenka pas takimeve kokë më kokë që ka zhvilluar me krerët e komunës dhe parlamentit lokal në konferencën për media, ka bërë të ditur qëllimet e vizitës së tij në këtë komunë si ministër për të Drejtat e Njeriut dhe Pakicave. t.u.

Më gjerësisht mund ta lexoni në numrin “752” të revistës Koha Javore

Share.

Leave A Reply