Akte të shëmtuara të shfaqjes së urrejtjes

0

Podgoricë – Persona të paidentifikuar kanë djegur gjatë natës ndërmjet ditës së enjte dhe të premte flamujt e Shqipërisë dhe Kosovës pranë godinës “Capital Plaza” në Podgoricë, aty ku ndodhen zyrat e ambasadave të Shqipërisë dhe Kosovës.
Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Integrimeve Evropiane e Malit të Zi ka reaguar lidhur me këtë ngjarje, duke shprehur keqardhje për incidentin.
“Ministria shpreh keqardhje dhe e dënon fuqimisht aktin vandal dhe të pashembullt të djegies së flamujve të Shqipërisë dhe Kosovës përpara objekteve të ambasadave të Shqipërisë dhe Kosovës në Podgoricë.

Vazhdimin mund ta lexoni në revistën Koha Javore

(Kohapress)

Share.

Leave A Reply