Bebe Rexha, mes 100 artistëve më të mirë në Amerikë

0

Bebe Rexha është artistja me origjinë shqiptare që karrierën e saj po e zhvillon në SHBA por tashmë me një famë në botë, ajo i bën krenarë Shqiptarët.
Tashmë edhe më shumë, pasi në listën e Billboard për 100 artistët e vitit 2016, pjesë e saj është edhe Bebe Rexha.
Ylli i hitit “No Broken Hearts” nga Billboard renditet në vendin e 92-të. Kjo renditje është përcaktuar nga performanca e artistëve në top listat “Billboard Hot 100”, “Billboard 200” dhe “Social 50”. Ajo ka arritur që të korrë suksese edhe në Europë, ku ka qenë në majat e klasifikimeve muzikore.

Share.

Leave A Reply