Bukuroshet shqiptare final- “Burrneshat” merr çmim në  iste në “Miss Zvicra 2015”

0

Është bërë e pashmangshme pjesëmarrja e vajzave shqiptare në garat e bukurisë në Zvicër.
Në spektaklin më të njohur të bukurisë në Zvicër “Miss Zvicra 2015”, edhe këtë vit në mesin e finalisteve janë edhe dy shqiptare. Sindi Arifi dhe Nasibe Ali janë përzgjedhur në mesin e 12 bukurosheve për të konkurru- ar për kurorën e “Miss Zvicra 2015”.

Sindi Arifi, me prejardhje nga Mali i Zi, tashmë është emër i njohur për mediat zvicerane dhe gjasat për të pasur sukses janë shumë të mëdha. Në vitin 2014, ajo u zgjodh “Miss Zvicra Romande”, ndërkohë që është i njohur edhe talenti i saj për muzikë.

Në moshën 16 vjeçare, ajo ka filluar të luaj me piano dhe kitarë. Pas kurorës së fituar në “Miss Zvicra Romande”, çmim ky për pjesët zvicerane franceze, Sindi është marrë edhe me modelim ku ka reklamuar për firma të njohura në Zvicër dhe jashtë saj. Sindi është anëtare e “Fondation Enfants Papillons” dhe banon në Martigny, kanton Wallis.

Nasibe Ali

Share.

Leave A Reply