KT “Ulqini” fitoi 11 medalje

0

Me medalje të artë u kurorëzuan Ardiana Karamanaga, Amra Dushku, Sara Kraja dhe Edina Kraja, me medalje të argjendtë Medina Kanaqi, ndërsa me medalje bronzi Enes Dushku, Amar Bakalli, Besart Kuqi, Bledar Kasmi, Arta Ismailaga dhe Muhamed Ukoshata

Klubi i Taekwondo-së “Ulqini” fitoi 11 medalje, prej të cilave katër medalje të arta, një medalje të bronztë dhe gjashtë medalje të argjendta në Turneun II Ndërkombëtar në Taekwondo “Podgorica Open 2016”, i cili u mbajt të shtunën në Podgoricë.
Me medalje të artë u kurorëzuan Ardiana Karamanaga, Amra Dushku, Sara Kraja dhe Edina Kraja, me medalje të argjendtë Medina Kanaqi, ndërsa me medalje bronzi Enes Dushku, Amar Bakalli, Besart Kuqi, Bledar Kasmi, Arta Ismailaga dhe Muhamed Ukoshata.
Në këtë turne, KT “Ulqini” u përfaqësua nga 12 garues dhe dy referë: Allmedin Suka dhe Fikret Dushku, njëherazi kryetrajner i këtij klubi.

i.k.

Më gjerësisht mund ta lexoni në numrin “713” të revistës Koha Javore

Share.

Leave A Reply