Galaxy A8, telefoni më i hollë ndonjëherë i bërë nga Samsung! 

0

Pas Galaxy A3, A5 dhe A7, Sam- sung thuhet se është duke u përgatitur për zgjerimin e linjës A të telefonave të saj me lan- simin edhe të Galaxy A8, i cili besohet se do të jetë telefoni më i hollë ndonjëherë të cilin e ka bërë Samsung.

Telefoni pritet të vijë me trupin e metaltë dhe hollësinë prej vetëm 5.94 mm. Për ta vënë këtë gjë në kontekst, Galaxy A7 vjen me 6.3mm, ndërsa Galaxy S6 me 6.8mm.

Karakteristikat e Galaxy A8 pritet të përfshijnë edhe ekranin me 5.7-inç Full HD Su- per AMOLED, procesorin oc- ta-core Snapdragon 615 CPU, 2GB RAM, 16GB memorie të brendshme, kamerën me 16MP, atë të përparmen me 5MP, lidh- jen për rrjetin LTE, baterinë me 3,050mAh, Android 5.1.1 Lolli- pop si dhe dimensionet: 158 x 76.77 x 5.94mm.

Share.

Leave A Reply